Informace z Chuchelny 2018

Zdravíme pořadatele do Chuchelny, zeptáme se jich na pár informací ohledně tratě v Chuchelně čili „Na Kozákově“

 

  1. Letošní rok je pro Vás vyjímečný už v tom, že závody u Vás se pořádají jednou za dva roky, proto se ptáme jak jste na závody přichystaní?

Závody v předešlých letech jsme pořádali vždy s roční pauzou, ale vzhledem k desátému ročníku seriálu se nám podařilo domluvit podmínky pro pořádání závodu bez této přestávky. Za to patří dík všem majitelům a nájemcům pozemků, kteří nám v tomto  vyšli vštříc. V současné době stále probíhají přípravy. Na závod se chystáme již delší dobu, oficiální povolení ze strany úřadů již máme úspěšně za sebou a nyní probíhá příprava trati a zázemí.

  1. Můžeme se my, jako diváci nebo také závodníci těšit na nějaké novinky na trati či nějaké nové umělé překážky?

Umělé překážky u nás letos nebudou. Profil tratě, s celkovým přševýšením přes 700 m,  nabízí sám o sobě spoustu překážek přírodních a myslím, že jak závodníci, tak i diváci si přijdou na své. Novinkou bude to, že trať vede v určitých pasážích  v opačném směru než jsme byli zvyklí z minulosti, ale atraktivní prvky, jako skok ze sjezdovky, nebo kamenité pasáže ve spodní části trati zůstanou zachovány.

  1. Závod dětí bude mít trať, tam kde závodily děti v loňském roce, nebo pro ně bude přichystaná jiná, nová trať?

Trať dětského závodu bude podobná té loňské, její přesná podoba se bude odvíjet od aktuálních klimatických podmínek.

  1. Jak bude vypadat trať pro HOBBY A LICENCOVANÉ JEZDCE?

Trať bude pro obě kategorie totožná, v nejtěžších místech je vždy několik různě obtížných možností průjezdů . Obecně se dá říct, že Kozákov nikdy nepatřil mezi ty lehčí tratě, kdy své  jistě také  sehraje počasí, které nám v minulých letech příliš nepřálo. Doufáme, že letos se konečně bude i na Kozákově závodit pod slunečnou oblohou.

  1. Start dopoledních a odpoledních závodů, bude tradičně na sjezdovce?

Ano start závodu bude na sjezdovce, tentorkát né na té prostřední, ale  krajní, kde se v minulém roce sjíždělo dolů.

  1. Můžete nám poskytnout mapku, kterou lze umístit na náš web, aby jezdci a diváci věděli kudy se dostanou k depu a trati?

Mapa trati je přiložena v příloze. Depo bude tradičně na cestě pod lyžařským vlekem. Parkoviště pro diváky bude vyhrazeno u horní stanice lyžařského vleku. Tímto apelujeme na všechny diváky aby respektovali, že cesta k vleku je vyhrazena pouze pro závodníky a jejich týmy.