Endruroklub Semily na ISDE 2017 Ve Francii

 20994257 1949237222032187 4173567023714185387 n

                                                                        

 

ENDURO KLUB SEMILY

 

Enduroklub Semily se po roční pauze vydal na Mezinárodní motocyklovou Šestidenní,

která se koná ve francouzkém Brive la Gaillarde.  Díky spolupráci s Motosportem Bozkov,

podpoře sponzorů a úsilí celého týmu dnes formální a technickou přejímkou prošlo šest našich jezdců. V týmu Enduroklubu Semily junior startují Jakub Marek, Ondřej Havrda

a Jiří Slischka, kterého jsme si půjčili z Motosport klubu Hošťálkovice. V týmu Enduroklubu Semily pojedou Milan Kottek, Tomáš Trubička a stejně jako na Slovensku v roce 2015 Martin Makovec z Motosportu Lhotka. Náš klubový jezdec Milan Kotrč startuje v dresu Motosportu Bozkov, kde se setkali dlouhodobí spolubojovníci z kategorie Veretán I – Milan Kurfiřt a Jan Unger.

Naše působení na francouzské šestidenní nezačalo úplně jednoduše, protože v Paddocku B  neměl žádný z českých týmů rezervované místo na kempování, a tak nás hned první den čekalo jazykové cvičení s francouzskými organizátory a poněkud nekonečné handrkování o tom, kde můžeme rozbalit naše ležení. Stěhovali jsme se hned dvakrát, ale nakonec jsme definitivně rozložili bivak v místech, které bylo určené pro francouzské organizátory. Tím ale nebyly veškeré těžkosti zažehnány. Ve středu, kdy jak semilští, tak bozkovští jezdci zahájili průzkum jednotlivých měřených testů, se členové podpory a zázemí společnými silami vrhli do stavby velkého bozkovského stanu, o rozměrech 12x6 metrů. Po té, co jsme důkladným průzkumem návodu, ovládnutí jednotlivých čísel tyčí a spojek, vztyčili onu bílou nádheru, se k nám přiřítili dva místní organizátoři a lámanou angličtinou se nás snažili přesvědčit, že ono veledílo máme okamžitě zase zbourat. Byli jsme naprosto neoblomní, tak se oba chytráci stáhli s tím, že na nás pošlou šéfa ochranky. Dostavil se v doprovodu několika dalších asi za půl hodiny, a protože začal tím, že nám všem srdečně zmáčkl ruku, nám bylo jasné, že se zkrátka domluvíme. Slíbili jsme, že vše vzorně přikurtujeme, na uhlí opravdu grilovat nebudeme a jinak budeme po desáté večer za na naprosté beránky.

Už jsme tedy zabydlení, úporná francouzská vedra snášíme pomocí malých bazénků a skvělého rohozeckého a svijanského piva a především díky neutuchajícímu týmovému duchu, který mezi Semilami a Bozkovem už nějakou dobu panuje. Myslete na nás, my se zase brzy ozveme.