Motosport Bozkov na ISDE 2017 ve Francii

20900661 2064332323592880 6833869455175995118 o

 

 

ISDE 2017

FIM International Six Days of Enduro, neboli mezinárodní motocyklová olympiáda v enduru, která se koná každoročně už od roku 1913 je největším a nejtěžším závodem, kterého se účastní jezdci z celého světa. Tento rok se tato soutěž uskuteční ve státě Francie ve městě Brive-la-Gaillarde a to v době 28. Srpna až 2. Září. Česká Republika zde bude mít hojný zástum a to jak v soutěži Word trophy tak i Junior word trophy a především v klubové soutěži.

  Motosport Bozkov český klub, který se věnuje především závodům enduro a cross contry, se této olympiády účastní pravidelně od roku 2002. Jako jediný tým reprezentoval české barvy na ISDE v Mexiku a nejlepším výsledkem tohoto týmu bylo 16. místo z Finska a Španělska. Ve Francii tento tým nastoupí opět v klubové soutěži a to se dvěma týmy ve složení:

Tým 1.  JAKUB KOUCKÝ, LUKÁŠ HÁDEK, LUKÁŠ KUČERA

Tým 2.  MILAN KURFIŘT, MILAN KOTRČ, JAN UNGER

Další člen Motosportu Bozkov Jiří Hádek se už poněkolikáté účastní tohoto závodu za Českou reprezentaci a i letos je účastníkem Junior word trophy týmu.

Přípravy na tento závod jsou velmi dlouhé a náročné. Stejně jako na šestidenní na Slovensku jsme se rozhodli spojit se s Enduroklubem Semily, tato vzájemná výpomoc se osvědčila jako dobré řešení pro obě strany při nedostatku techniky i doprovodu na pokrytí všech časových kontrol. Vše už je téměř vyřešené a proto se jezdci věnují především přípravě techniky a balení všech potřebných věcí, tak aby vše bylo hotové do odjezdu. První část výpravy a především všichni jezdci vyráží směr Francie už v pondělí 21. Července tak aby měli dostatek času zařídit vše co je potřebné na místě konání doladit,  abychom se mohli závodu zúčastnit. Zbytek výpravy dorazí do padocku během zbytku týdne.

Ambice kluků z Motosportu Bozkov jsou, především dotáhnou oba týmy v pořádku do cíle a pokořit hranici 15. Místa. Tým 1 věří a bude dělat vše proto, aby nahlédl do první desítky klubové soutěže. Samozřejmě závod dlouhý 6 dní je velmi těžký a náročný a proto se může stát cokoli, co by kluky mohlo zbrzdit či dokonce donutit odstoupit ze závodu. Věříme, že se štěstí přikloní na naši stranu a vše půjde jak má.  

Informace z místa dění a průběhu závodu budete moci sledovat na www.obecbozkov.cz nebo na Facebooku Motosport Bozkov.

Tomáš Koucký