Rozhovor o Kunčicích

Rozhovor s pořadateli před startem prvního podniku seriálu v Kunčicích n. L.

Plníme sliby a přinášíme rozhovor s pořadateli z AK Krakonoš Jilemnice o závodech v Kunčicích.

Zdravíme organizátory prvního letošního závodu osmého ročníku seriálu KTM ECC 2016, kteří již finišují s přípravami na start sezony. 


Stejně jako vloni se ptáme Davida Jirky (hlavní strůjce závodů v Kunčicích a stavitel trati) a Tomáše Macháčka (ostatní organizační záležitosti).


Tak tedy: 

Po roce se historie opakuje a závod v Kunčicích opět otevírá seriál KTM ECC. Co si od letošního ročníku slibujete?

TM: Rádi bychom navázali na loňský ročník, který byl parádně obsazený a nakonec i slušně hodnocený. Kdyby to letos dopadlo podobně, vůbec bychom se nezlobili…


Co se proti loňsku změnilo?

TM: Největší změny jsou patrné na trati, která prošla dalším vývojem. Ale o tom poreferuje David.

DJ: Zkusili jsme najít a vytyčit trať na novém, motorkami dosud nepolíbeném úseku, což se nám snad povedlo. Odpadl plánovaný motokros po poli, kde vzhledem k teplému počasí proběhl osev cca. 10 dní před původním plánem. Prozatím jsou nám zapovězeny velmi atraktivní místa na státních pozemcích ve správě Lesů ČR. Nicméně i tak by se změny měly účastníkům líbit. Můžu prozradit, že v hlavě se mi rodí plán na další rozšíření tratě o nové úseky v případných budoucích ročnících. Uvidíme, jak vše dopadne...


Jaké zajímavé úseky byste doporučili divákům navštívit? 

DJ: Doporučil bych klasické lokality ve "smeťáku", možná něco z nových úseků. Také uvidíme, čím nás překvapí počasí.


Jak dlouhé je jedno kolo a na kolik minut odhadujete jeho absolvování?

DJ: Abych pravdu řekl, nevím přesně. Odhadem cca. 7 - 8km, časově by to určitě mělo dát přes 10 min. Samozřejmě za nepříznivých klimatických to bude více.


Co DEPO, bude umístěno stejně jako vloni? 

TM: Ano, DEPO bude na stejném místě, tedy nahoře u „vodárny“. Takže z hlavní silnice odbočit směr AGRO, přejet koleje a vyjet nahoru k „vodárně“. Odbočka bude samozřejmě značená.


Co páteční trénink dětí, umožníte jim vyzkoušet si trať už den předem?

TM: Ano, umožníme. Ale nepůjde o organizovaný trénink, nebude přítomna zdravotní služba, ani traťáci s praporky. Takže se zříkáme jakékoli odpovědnosti. Žádáme rodiče, aby na své ratolesti dohlédli a chovali se ohleduplně k ostatním. Jinak bude samozřejmě pro všechny děti v sobotu ráno připraven zaváděcí okruh.


Máte nějakou speciální prosbu k účastníkům a divákům?

TM: Máme. Pole okolo trati a naproti DEPU již jsou oseta. Budou zamlíkována a označena zákazovými cedulkami. Žádáme všechny, aby na ně opravdu nevstupovali, nezajížděli a nezkracovali si přes ně cestu. Děkujeme.

 

My děkujeme za rozhovor a před víkendem pořadatele ještě jednou zkontaktujeme. Zeptáme se na aktuální počasí a jak se promítlo do podmínek na trati.