Rozhovor s vítězem - Radek Toman

Dovolte našemu seriálovému webu abychom se připojili k jistě dlouhé řadě gratulantů, kteří už Vám třásli rukou a blahopřáli ke skvělému úspěchu. První místo v soutěži týmů na šestidenní je báječný výsledek. Jsme rádi, že jsme prostřednictvím pravidelných reportů pana Tomáše Dokoupila byli taky trochu u toho a už zde máme rozhovor s vítězem.

Radek Toman jen a jen pro nás:

Povězte nám, jaký je to pocit, vyhrát šestidenní. Jak probíhal závěrečný ceremoniál a jaká tam byla atmosféra?

Vyhrát šestidenní je jistě skvělý pocit. Nedá se to moc vyjádřit slovem.Člověk to musí zažít..
Ceremoniál byl v hale v padocku a musím říct, že byl trochu strohý. Přišli jsme dovnitř a nebylo si ani kam sednout. Atmosféra byla ale dobrá. Odpočíval jsem pouze v úterý, protože jsem již ve středu měl na trati děti, ktéré trénuji ve své motokrosové škole.Motorku jsem tedy "viděl" již ve středu...


Jak letošní "šestku" celkově hodnotíte z pozice přímého účastníka?

Finská šestidenní nebyla z těch lehčích. První 2 dny byly jistě nejtěžší, vzhledem k počasí a našponovaným časovkám.
Jakmile se vyskytl problém s technikou nebo se někde člověk zdržel, svůj čas nestíhal.
Za celých 6 dní jsem s technikou neměl problém, jen jsme měnili gumy, spojky na řetězu a 5. den jsme měnili desky, kolečko a pro jistotu řetěz.. Jediný problém, který jsem si vytvořil, byl malý pád z mokré skalky, kde jsem si natrhl meziprstí levé ruky. Na šití v časovkách nebyl čas, dojel jsem do cíle a po servisu stroje jsem přišel na řadu já.
Nejtěžší byl pro mě 1.den.
Nejlepší den byl ten poslední. Závěrečný motokros jsme si doslova užili. Dojeli jsme svou třídu na prvních třech místech s dostatečným náskokem.Michal Kadleček na nás před cílovým skokem počkal a všichni tři jsme protli ve stejné vteřině cíl. Byl to vyjímečný pocit. Tím jsme snad poděkovali všem, bez kterých bychom ten výsledek neudělali...


Co říkáte organizaci celého podniku?

Organizačně byla finská šestidenní bez problémů.....Organizátoři měli spíše problém, že dle mého názoru neměli plně volný výběr terénu. Svědčí o tom přejezdy od 3 dne, které byly převážně po šotolinových cestách a do lesů se zajíždělo minimálně. Co se týče fair play, nic jsem nezaznamenal.

Jaká je Vaše zkušenost s policejními konrolami na šestidenní?

Na radarové kontroly policistů jsme byly dostatečně upozorněni od Tomáše Dokoupila, který chodil každý den na Jury.
Rychlost jsme dodržovali, i když bylo "našponováno" i po městě.


Jakou měla "šestka" návštěvnost?

Diváci na přejezdech byli vidět, ale na testech jich bylo v podstatě nejvíce. Musím poděkovat i českým fandům, kteří nám ukazovali průjezdné drážky na testech.
Povážská to ale nebyla, co se týče návštěvnosti...


A Váš celkový dojem z Finska?

Finsko na mě zapůsobilo kladně. Krásná příroda, bezpečný provoz na silnicích, domy bez plotů, úsměvní lidé...

Příští rok se pojede šestidenní doslova za bukem - v Německu. Chystáte se?

Za rok na šestidenní do Německa rád pojedu. Je to kousek od baráku, takže to bude skoro domácí šestidenní..Rok je dlouhá doba, tak pokud budem zdraví - pojedem...
Jedna smutná zpráva na závěr...

Michal Kadleček se ve čtvrtek na tréninku ošklivě zranil. Nemám moc přesných informací o jeho zranění, ale Michal je neskutečný bojovník a pevně věřím, že brzo bude fit..
Držím palce "Karle"..


Děkujeme za rozhovor, ještě jednou gratulujeme k vašemu úspěchu a Michalu Kadlečkovi přejeme aspoň zprostředkovaně  brzké uzdravení.