21 November 2019

univok02.jpg

Termíny závodů 2018

Bozkov 20.-21..4.2019

Loukov 28.7.2019

Bystrá nad Jizerou 17.-18.8.2019 (Nový závod)

Jilemnice-Mříčná 21.-22..9.2019

Vysoké nad Jizerou 28.9.2019

Benešov u Semil 12.-13.10.2019

 

 

ktm logo

 

 

rohozec

DRLES LOGO

Logo DS Holding potisk

ISDE - den první

Jako první dorazila z Kotky - Haminy zpráva  od „HUSABERG HARUDA TEAM RAC SEDLČANY“

 Celý team se úspěšně dostal do cíle bez penalizací a prokázal své kvality jako v předchozích soutěžích. Jak již bylo avizováno, že první dva dny budou náročnější než ostatní, se plně prokázalo a zasloužil se o to hlavně noční déšť, který byl velmi intenzivní. V lese se místy vyskytly bažiny, ve kterých se udělalo mnoho drážek a jezdci museli dávat velký pozor, aby v některé nezapadli. Kamenité úseky tvořily nejtěžší část dne. Do časových kontrol se najíždělo okolo 3-5 minut a více než 2/3 startovního pole mezi kluby nestíhalo být včas v časových kontrolách. Největší smůlu v našem teamu dnes měl Radek Toman, který upadl na mokré skále v  polovině dne a roztrhl si mezi ukazováčkem a prostředníčkem meziprstí. Přesto obsadil dnes 7. příčku v E3 club. Po předání motocyklu byl odborně ošetřen a má 5 stehů. Nejlepší z českých jezdců byl po dnešním dni Michal Kadleček, který zajížděl velmi dobré časy po celý den a vyhrál ve třídě E3 club.  Velmi dobré časy také zajížděl Martin Žerava, který dojel na 6.místě v E3 club.

 

 A už máme oficialní výsledky a přes problémy jsme na třetím místě mezi klubovými teamy.

Přesné informace o všech výsledcích naleznete na http://www.fim-isde-live.info.

Tomáš Dokoupil

 

Motosport Bozkov - první den ovlivnil déšť....... 

 Nazdárek do Čech. Chtěl bych Vám psát samé pozitivní informace, dnes tomu tak ale nebude. Ráno jsme se probudili do deště a prý pršelo celou noc. To nevěstilo nic dobrého na trati a taky se to nakonec potvrdilo.

My jsme do paddocku vyrazili 07.15 hod., jeli jsme společně s klukama z Haruda Husaberg Teamu. V paddocku jsme si chvilku počkali, já jsem startoval z naší party jako poslední, a to v 09.50 hod., nervozitou před startem jsem tedy trpěl o něco déle než ostatní kluci.

První časovka vedla z Kotky do Haminy převážně po šotolinových cestách, proložena byla testem KIMI, který je prvním a posledním testem každého dne. Tenhle test je okořeněný pěknou porcí kamení a kořenů, a to v úseku okolo 500 m., je to vážně očistec. První časovka končí na stadionu v Hamině, kde bylo i slavnostní zahájení. Tady je serviska, kterou dnes obsluhovali Stanik, Václav a Šípák. Do první časovky jsme si najížděli mezi 5-ti až 10-ti minutami. Druhou časovkou mělo podle najížďáků začít opravdové enduro.

Nejen u nás jsou problémy se „zelenými“, ale i Finové se při pořádání letošní šestky údajně řádně zapotili, kdy jim jejich snahu o opravdu těžkou a krásnou šestku zhatili ekologové. Údajně z původní trati zůstal právě a pouze jenom první a druhý den.

Druhá časovka je celá po lese a vede typickou finskou krajinou a dnes pořádně zamíchala kartami. Takže nízký jehličnatý les, kamení všech velikostí a hlavně pořádné bažinky. Ze všech časovek byla dnes nejdelší a měli jsme na ní hodinu a tři čtvrtě. Nakonec se ukázalo, že tady se opravdu bude dnešní den rozhodovat a chytaly se těžké „tvrdé minuty“. Já s Lukášem jsme se kousli a dali jsme to ve svých. Bohužel pro Milana zde přišla těžká zrada jeho stroje Gas Gas. Spojka už v prvním okruhu vypověděla službu, Milan však ještě zvládl bez spojky okruh dojet a v servisce u Standy byl nucen problém řešit. Po dohodě s týmem Gas Gas nakonec padla volba na výměnu lamel spojky. To však znamenalo velkou ztrátu a nakonec ani potom nebyl problémům konec. Milan nakonec dnešní den dokončil se ztrátou jedno hodiny, zítra pokračuje dále v závodě, ale spojka stále není plně funkční. Ráno před startem se pokusí spojku zprovoznit.

Samotné rychlostní testy jsou již značně rozbité a některé s hluboce vyjetými kolejemi a jsou náročné i svoji délkou. Po shlédnutí výsledků jsme poměrně překvapeni naším umístěním, když já jsem v C2 po dnešku 18. a Lukáš 19. Milan byl klasifikován v C3 na 57. místě. Jako klub jsme v polovině pořadí na 32. místě. Pěkně zabodovali kluci z Haruda Teamu, Michal Kadleček třídu C3 vyhrál, Martin Žerava dojel 6. a Radek Toman hned za ním 7. Jako tým jsou na pěkném třetím místě.

Tak to je prozatím vše všichni Vás domů pozdravují a doufáme, že jsem si tu letošní porci smůly již vybrali.

Čauky Honza

 

Přihláška ECC 2019

ktm1-600x448

Přihlášku k seriálu najdete ZDE

Vyplněnou a podepsanou přihlášku, prosíme, přineste jen při prvním startu v jakémkoli závodě seriálu. Přihlášku vyplňujte jen jednou za sezonu, dál stačí pro přihlášení podpis do startovní listiny.

Přihláška k seriálu ECC 2019

Tygrtisk banner etarget

tricka LN

Kdo je online

We have 27 guests and no members online