Druhá zpráva z Finské Kotky a Haminy od „Husaberg Czech Haruda team RAC Sedlčany"

Začátek se pomalu blíží, dnes proběhnou přejímky, ale naše stroje jsou již připraveny .

Předjezdci se včera vrátili z najíždění tratě prvého a druhého dne a nebude to procházka. Únavná trať  a nejhorší je první  test,  je tam kamení pak pokračuje kamení a když si myslíte že by to mohlo už skončit, začnou další kameny jenom větší a  pořád dál. Tady asi kamenožrout vydechl naposled.

Je to místo kde se moc závodit nedá a vyhrát vůbec ne, ale dá se tam všechno prohrát. Hned jsem nafasoval tři náhradní výfuky.

Na letošní šestidenní nás čeká i docela kuriózní novinka, a to servisní zóna bez časové kontroly. To že jsou časovky bez servisu je normální ale servis bez časovky?

A nevadí, že to neznají ani platné řády prostě budou, jsem zvědavý jak označí konec protože žluté prapory to být nemohou. Podle propočtů našeho předjezdce Petra Dokoupila vychází že jsou navíc zbytečné a benzín bude stačit od časovky k časovce.Ale necháme se překvapit. Jinak se zdá, že organizace je precizní a vše probíhá bez problémů.

Trochu nás budou trápit aktivní policisti kteří oznámili, že při překročení rychlosti o 30km budou odebírat řidičák,tedy konec závodu.

 Mirek Haruda